Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Były Premier RP Józef Oleksy w Mińsku Mazowieckim

1 lipca 2014 roku o godzinie 17:00 w siedzibie ZNP przy ulicy Warszawskiej w Mińsku Mazowieckim odbyło się spotkanie z byłym premierem RP Józefem Oleksym. Było to kolejne spotkanie z postacią polskiej lewicy organizowane przez Klub Sympatyków Lewicy w Mińsku Mazowieckim.

Tematem przewodnim spotkania były „taśmy prawdy” ujawnione przez redakcję tygodnika Wprost, jak również ich wpływ na polską scenę polityczną. Jak twierdzi Józef Oleksy nagrania pokazały, iż władza oderwała się od rzeczywistości, i nie rozumie problemów obywateli. Premier zaznaczył również, że Donald Tusk uczy się na błędach swoich poprzedników, jak również ma bardzo dobry zespół PR-owy i tak kieruje wszystkimi działaniami aby pokazać, że Rząd i PO jest bez winny a jedynymi winnymi są osoby, które to nagrywały. Premier podkreślił, iż dobrze że te taśmy ujrzały światło dzienne, gdyż widzimy patologie władzy z którymi trzeba walczyć. Zaznaczył również po takich aferach jak miała PO to nie jeden rząd by już upadł a PO dalej utrzymuje się przy władzy poprzez wyciszanie spraw i zamiatanie afer pod dywan.

W trakcie spotkania wywiązała się żywa dyskusja, która przeniosła się na inne sfery działalności społeczno – politycznej. Uczestnicy spotkania dopytywali premiera jak widzi miejsce lewicy na polskiej scenie politycznej?

Gość spotkania podsumował wynik wyborów do Parlamentu Europejskiego, który wg niego pokazał że Sojusz Lewicy Demokratycznej jest jedyną liczącą się siłą po lewej stronie polskiej polityki, jednakże nie jest zachwycający, i każe wyciągnąć wnioski i wziąść się do coraz cięższej pracy.

Premier Józef Oleksy dr ekonomii w znacznej części spotkania odniósł się do ekonomii i gospodarki. To, że Polska przeszła suchą nogą przez fale rozlewającego się kryzysu, nie znaczy, że zawsze będzie oazą spokoju. Spowolnienie gospodarek do których najwięcej eksportujemy będą miały nie korzystny wpływ na nasza gospodarkę. Musimy szukać nowych rynków zbytu jak również pobudzać popyt wewnętrzny.

Józef Oleksy obszernie odniósł się do działania struktur UE jak również przyszłości Unii Europejskich jak również przed problemami jakimi staje UE. Do tych dylematów, problemów przed jakimi będzie stawała UE to m.in.: W jakim kierunku powinna pójść Unia Europejska czy zacieśniania współpracy, wspólnej waluty, czy Europy dwóch prędkości strefy Euro i pozostałych państw. Kolejnym bardzo ważnym problemem przed którym staje UE i wymaga spójnego działania jest polityka migracyjna.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Mińska Mazowieckiego. Już dziś mogę Państwa, że cykl spotkań, który cieszy się dużym zainteresowaniem będzie trwał nadal, jak również w najbliższym czasie należy spodziewać się ciekawych spotkań z interesującymi ludźmi polskiej lewicy.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2019 Sojusz Lewicy Demokratycznej. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem