loader

SONDA

Czy popierasz referendum ws. sześciolatków?

Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Liberadzki: W naszym interesie jest okazać solidarność europejską

dodano 5 dni temu, 2017-06-18 w kategorii: Informacje

- W kwestii uchodźców, stanowisko naszego rządu: nie, bo nie. Wiem, że ponad 60% ludzi jest niechętnych, ale dotychczasowe przesłanie było, iż uchodźcy są źródłem wszelkiego nieszczęścia. - Drugie przesłanie było następujące, poprzedni rząd przyjął zobowiązania to my się wycofamy - powiedział prof. Bogusław Liberadzki, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego w programie „Gość Wiadomości”. - Chciałbym, abyśmy podeszli po chrześcijańsku ponieważ tam też mamy chrześcijan i powiedzieli: w naszym interesie jest okazać solidarność europejską - podkreślił Liberadzki. - W ślad za tym idą notowania Polski, idą pieniądze, a nas czeka tu duże trzęsienie ziemi – dodał.

Polityk SLD na antenie TVP Info stwierdził, iż uchodźcy, którzy przybędą do Polski powinni zostać włączeni w sposób pozytywny w społeczeństwo również poprzez pracę, np. mogliby uczyć języka arabskiego.

Zdaniem prof. Liberadzkiego uchodźcom „nie spieszy się do Polski” i tym bardziej Polska nie powinna tak mocno akcentować swojego sprzeciwu wobec ich przybycia do naszego kraju.

Oglądaj cały program "Gość Wiadomości" z udziałem prof. Bogusława Liberadzkiego, kliknij tu.Komentarze

Wydarzenia

 • Testament Kality realizowany w sposób niedoskonały

  godzinę temu

  - Cieszymy się, że Testament Kality jest w pewien sposób realizowany, ale jest on realizowany w sposób bardzo niedoskonały. Największym mankamentem tej ustawy i chcę, żeby to wyraźnie wybrzmiało, jest to, że ta ustawa nie pozwala na uprawianie konopi indyjskich w Polsce – ocenił Andrzej Rozenek.czytaj więcej»

 • Rozenek: Ustawa „dezubekizacyjna" nieludzka i bestialska

  3 godziny temu

  - 16 grudnia 2016 r. w budynku Sejmu, w podejrzanych okolicznościach prawnych przyjęto ustawę tzw. „dezubekizacyjną”, ustawę zmieniającą zaopatrzenie emerytalne wielu funkcjonariuszy w taki sposób, że objęła ona wszystkie służby mundurowe – powiedział Andrzej Rozenek, polityk SLD.czytaj więcej»

 • Wenderlich: Komisje śledcze teatrem

  dzisiaj o 07:31

  - Pamiętam poprzednie komisje śledcze, począwszy od tej pierwszej do kolejnych i wszystkie były teatrem – powiedział Jerzy Wenderlich, wiceprzewodniczący SLD w programie „Rozmowa Polityczna” komentując działalność komisji śledczej ds. Ambr Gold. czytaj więcej»

 • Rozenek: Czy PiS uniemożliwia pracę NIK?

  wczoraj o 11:54

  - 5 kwietnia 2017 r. złożyliśmy do szefa NIK-u Krzysztofa Kwiatkowskiego zawiadomienie dotyczące komisji smoleńskiej, pytaliśmy w tym zawiadomieniu jak wydawane są pieniądze przeznaczone na tę komisję – stwierdził Andrzej Rozenek, polityk SLD podczas spotkania z dziennikarzami w Sejmie 22 czerwca 2czytaj więcej»

 • Andrzej Rozenek wstępuje do SLD. Rada Krajowa partii w najbliższą sobotę.

  wczoraj o 10:57

  - Witamy Andrzeja Rozenka w szeregach Sojuszu Lewicy Demokratycznej -ogłosiła Anna-Maria Żukowska, rzeczniczka prasowa SLD. - W najbliższą sobotę, 24 czerwca, odbędzie się Rada Krajowa partii - zapowiedział Marcin Kulasek, sekretarz generalny SLD.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.