loader

SONDA

Czy popierasz referendum ws. sześciolatków?

Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Czarzasty: PO co chwilę zmienia zdanie

dodano ponad tydzień temu, 2017-06-14 w kategorii: Informacje

- SLD nie miało problemu z odpowiedzią na 4, podobno trudne, pytania PiS-u do Platformy Obywatelskiej - powiedział Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD w programie #RZECZoPOLITYCE, odnosząc się do sytuacji, w której rzeczniczka PiS Beata Mazurek poprosiła Platoformę o stanowisko w następujących kwestiach:

- wieku, w którym Polki i Polacy powinni przechodzić na emeryturę (SLD był przeciwny podwyższaniu wieku emerytalnego, opowiada się za jego powiązaniem ze stażem pracy: 40 lat dla mężczyzn i 35 lat dla kobiet);

- programu 500+ (Sojusz jest za utrzymaniem tego programu, jednakże po jego modyfikacjach, np. osoby majętne nie powinny być nim objęte, należy go również rozszerzyć na pierwsze dziecko, a także na dzieci samotnie wychowywane przez matki lub ojców);

- zgody na likwidację CBA i IPN (posłowie SLD głosowali przeciwko powołaniu tych instytucji i od tego czasu partia opowiada się za ich likwidacją) oraz

- przyjmowania imigrantów (Sojusz opowiada się za przyjmowaniem uchodźców, jednakże należy wprowadzić określone zasady ich przyjęcia. Istotną kwestią jest bardzo dokładne sprawdzenie miejsca skąd uchodźcy przybyli oraz możliwość potwierdzenia ich tożsamości). -  PO, rano, w południe i wieczorem, zmieniała zdanie co chwilę – skomentował Czarzasty brak jednoznacznych odpowiedzi Platformy na pytania ze strony PiS.

- Naszym hasłem jest przywrócić normalność, a to oznacza brak rozróby, brak kłótni – dodał. 

Oglądaj cały program RZECZoPOLITYCE  z udziałem Włodzimierza Czarzastego, kliknij tu.Komentarze

Wydarzenia

 • Testament Kality realizowany w sposób niedoskonały

  godzinę temu

  - Cieszymy się, że Testament Kality jest w pewien sposób realizowany, ale jest on realizowany w sposób bardzo niedoskonały. Największym mankamentem tej ustawy i chcę, żeby to wyraźnie wybrzmiało, jest to, że ta ustawa nie pozwala na uprawianie konopi indyjskich w Polsce – ocenił Andrzej Rozenek.czytaj więcej»

 • Rozenek: Ustawa „dezubekizacyjna" nieludzka i bestialska

  3 godziny temu

  - 16 grudnia 2016 r. w budynku Sejmu, w podejrzanych okolicznościach prawnych przyjęto ustawę tzw. „dezubekizacyjną”, ustawę zmieniającą zaopatrzenie emerytalne wielu funkcjonariuszy w taki sposób, że objęła ona wszystkie służby mundurowe – powiedział Andrzej Rozenek, polityk SLD.czytaj więcej»

 • Wenderlich: Komisje śledcze teatrem

  dzisiaj o 07:31

  - Pamiętam poprzednie komisje śledcze, począwszy od tej pierwszej do kolejnych i wszystkie były teatrem – powiedział Jerzy Wenderlich, wiceprzewodniczący SLD w programie „Rozmowa Polityczna” komentując działalność komisji śledczej ds. Ambr Gold. czytaj więcej»

 • Rozenek: Czy PiS uniemożliwia pracę NIK?

  wczoraj o 11:54

  - 5 kwietnia 2017 r. złożyliśmy do szefa NIK-u Krzysztofa Kwiatkowskiego zawiadomienie dotyczące komisji smoleńskiej, pytaliśmy w tym zawiadomieniu jak wydawane są pieniądze przeznaczone na tę komisję – stwierdził Andrzej Rozenek, polityk SLD podczas spotkania z dziennikarzami w Sejmie 22 czerwca 2czytaj więcej»

 • Andrzej Rozenek wstępuje do SLD. Rada Krajowa partii w najbliższą sobotę.

  wczoraj o 10:57

  - Witamy Andrzeja Rozenka w szeregach Sojuszu Lewicy Demokratycznej -ogłosiła Anna-Maria Żukowska, rzeczniczka prasowa SLD. - W najbliższą sobotę, 24 czerwca, odbędzie się Rada Krajowa partii - zapowiedział Marcin Kulasek, sekretarz generalny SLD.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.