loader

SONDA

Czy popierasz referendum ws. sześciolatków?

Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Gawkowski: Polska powinna wypełnić zobowiązania w sprawie uchodźców

dodano ponad tydzień temu, 2017-06-14 w kategorii: Informacje

- Po pierwsze nie lubię słowa relokacja, gdy mówimy o ludziach. Relokować to możemy sobie jakieś sprzęty. W obozach w Grecji i we Włoszech jest kilkaset tysięcy ludzi i każdy z nich to inna historia, są w śród nich i ci źli, ale w większoć z nich uciekła przed wojną i zrobili to, aby chronić swoje życie - powiedział Krzysztof Gawkowski, wiceprzewodniczący SLD w programie „Minęła Dwudziesta”.  

- Rząd nie może podchodzić do sprawy mówiąc: nie, nigdy żadnych uchodźców. Słuchałem przedstawicieli rządu po decyzji Komisji Europejskiej i odnoszę wrażenie, że tam nie ma chcęci do kompromisu i porozumienia się - podkreślił Gawkowski. - Chciałbym, aby w Polsce nie mówiono o uchodźcach jako źłu koniecznym, ale mówiono o problemach setek tysięcy ludzi, którzy walczą o swoje życie - stwierdził.  

Oglądaj cały program "Minęła Dwudziesta", rozmowa z Krzysztofem Gawkowskim rozpoczyna się w 15 minucie programu, kliknij tuKomentarze

Wydarzenia

 • Testament Kality realizowany w sposób niedoskonały

  godzinę temu

  - Cieszymy się, że Testament Kality jest w pewien sposób realizowany, ale jest on realizowany w sposób bardzo niedoskonały. Największym mankamentem tej ustawy i chcę, żeby to wyraźnie wybrzmiało, jest to, że ta ustawa nie pozwala na uprawianie konopi indyjskich w Polsce – ocenił Andrzej Rozenek.czytaj więcej»

 • Rozenek: Ustawa „dezubekizacyjna" nieludzka i bestialska

  3 godziny temu

  - 16 grudnia 2016 r. w budynku Sejmu, w podejrzanych okolicznościach prawnych przyjęto ustawę tzw. „dezubekizacyjną”, ustawę zmieniającą zaopatrzenie emerytalne wielu funkcjonariuszy w taki sposób, że objęła ona wszystkie służby mundurowe – powiedział Andrzej Rozenek, polityk SLD.czytaj więcej»

 • Wenderlich: Komisje śledcze teatrem

  dzisiaj o 07:31

  - Pamiętam poprzednie komisje śledcze, począwszy od tej pierwszej do kolejnych i wszystkie były teatrem – powiedział Jerzy Wenderlich, wiceprzewodniczący SLD w programie „Rozmowa Polityczna” komentując działalność komisji śledczej ds. Ambr Gold. czytaj więcej»

 • Rozenek: Czy PiS uniemożliwia pracę NIK?

  wczoraj o 11:54

  - 5 kwietnia 2017 r. złożyliśmy do szefa NIK-u Krzysztofa Kwiatkowskiego zawiadomienie dotyczące komisji smoleńskiej, pytaliśmy w tym zawiadomieniu jak wydawane są pieniądze przeznaczone na tę komisję – stwierdził Andrzej Rozenek, polityk SLD podczas spotkania z dziennikarzami w Sejmie 22 czerwca 2czytaj więcej»

 • Andrzej Rozenek wstępuje do SLD. Rada Krajowa partii w najbliższą sobotę.

  wczoraj o 10:57

  - Witamy Andrzeja Rozenka w szeregach Sojuszu Lewicy Demokratycznej -ogłosiła Anna-Maria Żukowska, rzeczniczka prasowa SLD. - W najbliższą sobotę, 24 czerwca, odbędzie się Rada Krajowa partii - zapowiedział Marcin Kulasek, sekretarz generalny SLD.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.