loader

SONDA

Czy popierasz referendum ws. sześciolatków?

Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Czarzasty: powołać na poziomie Unii Europejskiej agencję ds. uchodźców

dodano ponad tydzień temu, 2017-06-13 w kategorii: Informacje

- Problem uchodźców nie zostanie rozwiązany dopóki nie zostanie rozwiązany problem w Syrii - mówił w programie "Rozmowa Poranka" Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej. - Wnosiliśmy pomysł stworzenia europejskiej agencji ds. uchodźców, która starałaby się wypracować i wprowadzić jednolite zasady - dodał.

Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej (SLD) mówił w TVN24 BiS, że wszczęciu przez Komisję Europejską procedury o naruszenia prawa wobec krajów, które nie biorą udziału w programie relokacji uchodźców, czyli również Polski będzie raczej „kapuśniaczkiem, a nie poważną burzą”.

- Komisja Europejska ma wewnątrz tyle własnych problemów, że nie jest w stanie niczego załatwić poza twardymi interesami ekonomicznymi, jak np. Nord Stream 2 - mówił Włodzimierz Czarzasty i dodał, że problem uchodźców nie zostanie rozwiązany dopóki nie zostanie rozwiązany problem w Syrii.

-  Nie ma w tej chwili zainteresowanych sił, aby to zakończyło się szybko. Ani Rosjanie ani Amerykanie w tej sprawie się szybko nie dogadają. Unia Europejska nie jest w tej chwili przygotowana do rozwiązywania zasadniczych problemów. Ta decyzja Angeli Merkel o otworzeniu granic i wpuszczeniu każdej ilości migrantów rodziła problemy i będzie rodziła problemy - dodał.

Oglądaj całą rozmowę z Włodzimierzem Czarzastym, kliknij tu.Komentarze

Wydarzenia

 • Testament Kality realizowany w sposób niedoskonały

  godzinę temu

  - Cieszymy się, że Testament Kality jest w pewien sposób realizowany, ale jest on realizowany w sposób bardzo niedoskonały. Największym mankamentem tej ustawy i chcę, żeby to wyraźnie wybrzmiało, jest to, że ta ustawa nie pozwala na uprawianie konopi indyjskich w Polsce – ocenił Andrzej Rozenek.czytaj więcej»

 • Rozenek: Ustawa „dezubekizacyjna" nieludzka i bestialska

  3 godziny temu

  - 16 grudnia 2016 r. w budynku Sejmu, w podejrzanych okolicznościach prawnych przyjęto ustawę tzw. „dezubekizacyjną”, ustawę zmieniającą zaopatrzenie emerytalne wielu funkcjonariuszy w taki sposób, że objęła ona wszystkie służby mundurowe – powiedział Andrzej Rozenek, polityk SLD.czytaj więcej»

 • Wenderlich: Komisje śledcze teatrem

  dzisiaj o 07:31

  - Pamiętam poprzednie komisje śledcze, począwszy od tej pierwszej do kolejnych i wszystkie były teatrem – powiedział Jerzy Wenderlich, wiceprzewodniczący SLD w programie „Rozmowa Polityczna” komentując działalność komisji śledczej ds. Ambr Gold. czytaj więcej»

 • Rozenek: Czy PiS uniemożliwia pracę NIK?

  wczoraj o 11:54

  - 5 kwietnia 2017 r. złożyliśmy do szefa NIK-u Krzysztofa Kwiatkowskiego zawiadomienie dotyczące komisji smoleńskiej, pytaliśmy w tym zawiadomieniu jak wydawane są pieniądze przeznaczone na tę komisję – stwierdził Andrzej Rozenek, polityk SLD podczas spotkania z dziennikarzami w Sejmie 22 czerwca 2czytaj więcej»

 • Andrzej Rozenek wstępuje do SLD. Rada Krajowa partii w najbliższą sobotę.

  wczoraj o 10:57

  - Witamy Andrzeja Rozenka w szeregach Sojuszu Lewicy Demokratycznej -ogłosiła Anna-Maria Żukowska, rzeczniczka prasowa SLD. - W najbliższą sobotę, 24 czerwca, odbędzie się Rada Krajowa partii - zapowiedział Marcin Kulasek, sekretarz generalny SLD.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.