loader

SONDA

Czy popierasz referendum ws. sześciolatków?

Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Jaskulski: ustawa o sądach de facto likwiduje trójpodział władzy

dodano ponad 2 tygodnie temu, 2017-06-06 w kategorii: Informacje

- W moim przekonaniu ta ustawa całkowicie podważa niezależność sądów i niezawisłość sędziów, sytuacja, w której polityk rozdaje stanowiska w sądach to jest coś niebywałego - ocenił Artur Jaskulski, wiceprzewodniczący Federacji Młodych Socjaldemokratów na Mazowszu w programie „Scena Polityczna”, komentując projekt ustawy o sądach autorstwa PiS.

- Przypomnę, że sędziowie podlegają Konstytucji i ustawom a nie partiom politycznym. Jest to kolejny etap niszczenia państwa prawa przez Prawo i Sprawiedliwość. Pierwszy został zniszczony Trybunał Konstytucyjny, który praktycznie nie istnieje, przed chwilą majstrowano przy KRS-ie, teraz się biorą za sądy powszechne - powiedział Jaskulski.

- Uważam, że jest to bardzo zła ustawa i nie wejdzie w życie, chociaż wiemy, że obecna większość parlamentarna będzie za tym głosowała - podkreślił. - Podejrzewam, że instytucje międzynarodowe będą miały zastrzeżenia do tej ustawy i mam nadzieje, że będą to krytyczne głosy - skomentował - Ta ustawa de facto likwiduje trójpodział władzy i likwiduje niezależność sędziów - dodał.       

Planowaną reformę sądownictwa ocenił również Damian Syjczak, członek Rady Wojewódzkiej FMS w Zachodniopomorskim - Wymiar sprawiedliwości w Polsce potrzebuje reform, ale to wszystko powinno być prowadzone na zasadzie ewolucji a nie rewolucji.

- Jeżeli minister sprawiedliwości będzie miał możliwość mianowania prezesów sądów, od razu pojawia się pytanie według jakich kryteriów to będzie się odbywało - dopytywał Syjczak. - Czy to będzie kryterium kompetencji, czy też kryterium lojalności? - kontynuował.   

Oglądaj cały program "Scena Polityczna", kliknij tu.Komentarze

Wydarzenia

 • Testament Kality realizowany w sposób niedoskonały

  5 godzin temu

  - Cieszymy się, że Testament Kality jest w pewien sposób realizowany, ale jest on realizowany w sposób bardzo niedoskonały. Największym mankamentem tej ustawy i chcę, żeby to wyraźnie wybrzmiało, jest to, że ta ustawa nie pozwala na uprawianie konopi indyjskich w Polsce – ocenił Andrzej Rozenek.czytaj więcej»

 • Rozenek: Ustawa „dezubekizacyjna" nieludzka i bestialska

  6 godzin temu

  - 16 grudnia 2016 r. w budynku Sejmu, w podejrzanych okolicznościach prawnych przyjęto ustawę tzw. „dezubekizacyjną”, ustawę zmieniającą zaopatrzenie emerytalne wielu funkcjonariuszy w taki sposób, że objęła ona wszystkie służby mundurowe – powiedział Andrzej Rozenek, polityk SLD.czytaj więcej»

 • Wenderlich: Komisje śledcze teatrem

  dzisiaj o 07:31

  - Pamiętam poprzednie komisje śledcze, począwszy od tej pierwszej do kolejnych i wszystkie były teatrem – powiedział Jerzy Wenderlich, wiceprzewodniczący SLD w programie „Rozmowa Polityczna” komentując działalność komisji śledczej ds. Ambr Gold. czytaj więcej»

 • Rozenek: Czy PiS uniemożliwia pracę NIK?

  wczoraj o 11:54

  - 5 kwietnia 2017 r. złożyliśmy do szefa NIK-u Krzysztofa Kwiatkowskiego zawiadomienie dotyczące komisji smoleńskiej, pytaliśmy w tym zawiadomieniu jak wydawane są pieniądze przeznaczone na tę komisję – stwierdził Andrzej Rozenek, polityk SLD podczas spotkania z dziennikarzami w Sejmie 22 czerwca 2czytaj więcej»

 • Andrzej Rozenek wstępuje do SLD. Rada Krajowa partii w najbliższą sobotę.

  wczoraj o 10:57

  - Witamy Andrzeja Rozenka w szeregach Sojuszu Lewicy Demokratycznej -ogłosiła Anna-Maria Żukowska, rzeczniczka prasowa SLD. - W najbliższą sobotę, 24 czerwca, odbędzie się Rada Krajowa partii - zapowiedział Marcin Kulasek, sekretarz generalny SLD.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.